Повернення Tax Free

Повернення Tax Free

ПОВЕРНЕННЯ TAX FREE

УВАГА!!!

ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ TAX FREE ПОТРІБНА ФАКТУРА ТОВАРІВ ДЕ Є ВКАЗАНА ВАРТІСТЬ ПОДАТКУ VAT (АНАЛОГ НАШОГО ПДВ)!

Країна VAT (ПДВ)
(ставка зниження)
Мінімальна
вартість
придбання
Термін дії
Tax Free Sheque
Термін дії
печатки таможні
Посилання
ПОЛЬЩА 7-23% 200 pln 4 місяці з терміну придбання 3 місяці

Tax free, такс-фрі (з англ. – “без зборів”) — система повернення суми податку на додану вартість (ПДВ). ПДВ повертається на покупки, зроблені іноземними громадянами при виїзді із країни, у якій вони були придбані. Суми повернення становлять від 7 до 22 % від суми покупки й залежать від розміру ПДВ і від комісійних оператора Tax Free. З 130 країн, що стягують ПДВ, близько 50 відшкодовують сплачений податок нерезидентам країни у випадку, якщо покупки робилися в магазинах з відповідним логотипом (Tax Free або однієї з компаній-операторів повернення податку). Для юридичних осіб також існує система повернення суми ПДВ із витрат на закордонні ділові поїздки – бізнес такс фрі (Busіness Tax free).

Лідером ринку повернення ПДВ є компанія Global Blueruen, з нею співпрацюють 270 000 підприємств торгівлі в 37 країнах світу, щодня її послугами користуються 45 тисяч покупців. Також в режимі Tax Free працюють Premіer Tax Free, Ushop Tax Free (700 магазинів у Великобританії й Ірландії), GB Tax Free, VP Tax Free (Чехія й Словаччина), Euro Refund Group, vatfree.com, FEXCO Tax Free (Ірландія), Yvesam Tax Refund Servіces (Мексика), Euro Free Shoppіng (Франція) і інші.

Який відсоток TAX FREE на які товари?

В ціні кожного товару, що продається в магазині, обов’язково є включена вартість податку VAT (аналог нашого ПДВ). В Польщі ставки цього податку є різними для різних товарів. Базова ставка податку VAT, що діє на даний час в Польщі – 23%. Проте на деякі товари можуть нараховуватись ставки податку 8% та 5%. Нижче в таблиці наведемо основні товари для яких нараховуються відповідні ставки податку.

Ставки податків ПДВ на товари

Ставка VAT 23% Ставка VAT 8% Ставка VAT 5%
товари для дому;
побутова техніка;
комп’ютери та електроніка;
мобільні телефони;
будівельні матеріали;будівельні інструменти;
посуд;
музичні інструменти;
побутова хімія;
меблі;
одяг та взуття(в т.ч. дитячі);
парфуми та
косметика;
спортивні
товари;
дитячі іграшки;
алкогольні та слабоалкогольні напої;
шоколад та шоколадні вироби.  
тропічні фрукти та цитрусові (ананаси, апельсини, мандарини, грейпфрути, та ін.)
дитяче харчування;
одноразові підгузники;
консервовані овочі.  
соки фруктові;
сире м’ясо та вироби з м’яса,
птиця (в т.ч. сосиски, сардельки, м’ясні консерви);
риба;
молоко та молочні продукти (сметана, йогурти, масло).
олія соняшникова;
хліб та мучні вироби, макарони;
книги та журнали, інша друкована продукція;
овочі та фрукти (напр. картопля, яблука, гранати);
ягоди, гриби, горіхи.

Ставки VAT для кожного продукту будуть вказані в товарному чеку. Проте, якщо ви плануєте повертати TAX Free, то вигідніше купувати по максимуму товарів, що мають найвищу ставку податку VAT.

Важливо розуміти, що податок VAT нараховується на вартість товару нетто (тобто без податку), а ціна вказана як правило брутто (тобто вже з податком). Тобто, якщо ціна товару 100 злотих то при ставці VAT 23%, вартість нетто буде складати 100 / 1,23 = 81,30 злотих. Тоді, як сума чистого податку становить 100 — 81,3 = 18,70 злотих. Тому, якщо ви хочете знати відсоток від ціни брутто, що вам може бути повернуто, то він складе 18,7 % (наголошую, від ціни брутто, тобто ціни вже з податком).

Щоби користуватися системою Tax Free необхідно знати деякі деталі. Зокрема, вимоги при здійсненні покупки. При покупці в магазині системи Tax Free попросіть продавця заповнити спеціальний чек – Tax Free Shoppіng Cheque. Простежте, щоби продавець правильно, як у вас у паспорті, вписав у чек Ваше прізвище, ім’я й адресу. Можете, вписати їх самі. У чеку проставляються також: сума покупки, сума сплаченого ПДВ і сума до видачі (ПДВ мінус комісійні), що ви повинні одержати при виїзді з ЄС. Варто знати, що ПДВ і комісійні в різних країнах ЄС різні. У цілому ж сума до видачі становить від 9% до 17% від ціни покупки.

ВДАЛИХ ВАМ ПОКУПОК.

Згідно матеріалів з Вікіпедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: